Kusari: AKR s’ka kapacitet për me i menaxhue 5 ministri (video)

Kurrë ma e lumtun se mbramë nuk kam qenë që nuk jam pjesë e AKR’s

 

Mimoza Kusari-Lila nga Alternativa ne Rrokum Roll ka thane se Kosova ka me pase nji Qeveri megallomane dhe se krejt ka me qene e mvarne prej Listes Serbe  e cila ajo cdo vendim ka me marre me ‘bekimin’ e Beogradit.

Ajo ka thane se me koalicionin PAN-AKR asht nencmim i shteti qysh u lidh kjo marreveshje ne shtepine  e Pacollit ne Hajvali.

Kusari ka thane se kurre nuk asht ndi ma e lumtun se dje qe nuk asht ma pjese e AKR’se dhe ky subjekt nuk ka force dhe kuadro me i menaxhue 5 ministri e shume zavendesministra.

E kur ka fole per opoziten, ajo ka thane se kjo e fundit ka me qene gardiane e Qeverise ne vend.

Kusari-Lila ka fole edhe per shume çashtje tjera.

Por per ma shume shihne videon e plote. /Rrokum.Tv