Ky asht vendi që e zbardhi bora!

Mot i keq po mbizotnon në Serbi, përkatësisht në Novoj Varoshi.

Gjatë ditës së sotme, reshje të mëdha shiu kanë kaplue Ballkanit, mirëpo Serbia tash po ballafaqohet me reshje të borës.

Simbas mediave serbe, reshjet e borës në muejin Maj nuk janë dhe aq të çuditshme.

Kujtojmë se 2 vite ma parë në muejin Maj, kishte ra borë rreth 25 centimetra në këtë zonë.

 

2-boraa

 

3-bora

 

4-boraaa

Shperndaje në: