LDK e VV drejt listës se përbashket me nji kandidat të ri për Kryeministër?

LDK-VV

A ka me hy Vetevendosje me nji liste te perbashket me LDK’n, kjo mbetet me u pa.

Por si duket negociatat dhe loja politike ende po vazhdon.

Kjo per faktin se keta te fundit po dojne me ju hakmerre koalicionit te djeshem te PDK-AAK-NISMA.

Burime te Televizionit Rrokum thojne se LDK asht ne bisedimet e fundit me Vetevendosjen per me hy bashke ne nji liste zgjedhore, madje flitet se mundet me u ndrru edhe kandidatura e tyne per Kryeminister.

Por ish- deputeti i VV’s, Rexhep Selimi ka deklarue në KosovaPess se krejt këto informacione janë thjeshtë spekulime.

Nderkohe, Levizja Vetevendosje sot prej ores 15:00 e ka thirre nji konference te jashtezakonshme.

 

 

 

 

 

Shperndaje në: