Luftanijet ruse drejt Britanisë së Madhe (Foto)

Fotot e maposhtme kallxojnë luftanijet ruse që lundrojnë drejt Britanisë, ndërkohë që kanë si destinacion Sirinë.

Forcat e Armatosuna norvegjeze kanë fotografue nji flotë luftanijesh ruse që lundrojnë në bregdetin e saj, përfshi dhe nji aeroplan-mbajtëse dhe nëndetëse.

Kjo vjen vetëm disa ditë mbasi Marina Mbretnore dhezi alarmin sepse u zbulue se Rusia planifikon me dërgue nji flotë anijesh luftare përgjatë bregdetit britanik.

Burimet kallxuen se sot anijet ndodheshin ende në veri të Skocisë, por pritej me shkue drejt Britanisë në çashtje ditësh.

Flota ruse, që përfshin 55 mijë tonë avionë luftarakë, ka me u shoqnue nga nji Shkatërrues Marine, shkruejnë mediat ndërkombëtare.

Anija ruse Kuznetsov dhe shtatë anije të tjera shtesë kanë me kalue në Mbretninë e Bashkueme për në udhëtimin e tyne drejt vendit të shkatërruem nga lufta në pregaditje me bombardue forcat rebele në Alepo.

This October 17, 2016 Norwegian Armed Forces handout image shows the Russian nuclear powered battleship Pyotr Velikiy passing the Norwegian island of Andoya in international waters on its way to the mediterranean. The Admiral Kuznetsov aircraft carrier the nuclear powered battleship Pyotr Velikiy and six other vessels were photographed by Norway' s Lockheed P-3 Orion surveillance aircraft. / AFP PHOTO / forsvaret / Forsvaret / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / Forsvaret " - NO MARKETING - NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS FORSVARET/AFP/Getty Images

This October 17, 2016 Norwegian Armed Forces handout image shows a Russian submarine passing the Norwegian island of Andoya in international waters on its way to the mediterranean. The Admiral Kuznetsov aircraft carrier the nuclear powered battleship Pyotr Velikiy and six other vessels were photographed by Norway' s Lockheed P-3 Orion surveillance aircraft. / AFP PHOTO / forsvaret / Forsvaret / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / Forsvaret " - NO MARKETING - NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS FORSVARET/AFP/Getty Images

Shperndaje në: