Marrëveshja PAN-AKR: Pacolli Zv/kryeministër dhe Ministër i Jashtëm

Marrëveshja ndërmjet koalicionit PDK-AAK-NISMA dhe Aleancës Kosova e Re asht finalizue sonte.

Burime të lajmi.net kanë ba të ditun se AKR ka me marrë në Qeverinë e Kosovës tri ministri.

Simbas këtyne burimeve, Pacolli ka me qenë Zavendëskryeministër i parë dhe ministër i Punëve të Jashtme.

 

Shperndaje në: