Mbi 90 për qind të votave të numërueme, qe cili koalicion prinë (foto)

Deri tash KQZ ka arritë me i numërue 90 për qind të votave të qytetarëve që janë hedh më 11 Qershor në kutitë e votimit.

PDK-AAK-NISMA vazhdon me prijë me vota, ku e dyta renditet VV dhe e treta LDK.

Deri tash janë numërue 91,16 për qind e votave dhe rezultati i deritanishëm asht ky:

PDK-AAK-Nisma – 34,60 %, VV – 26,73 %, LDK-AKR – 25,84 %.

 

Shperndaje në: