Mediat serbe godasin Vucic’in (foto)

E përditshmja serbe, Informer, në numrin ma të ri të gazetës së saj ka nji artikull kushtue vizitës së presidentit serb, Aleksandar Vucic në SHBA.

Artikulli me titullin “Vucic në luftë me Rusinë”, asht lajmi kryesor i kësaj gazete, të cilët gjithashtu shkruejnë rreth takimit të liderit serb në Washington me nënpresidentin amerikan.

Në këtë artikull, tue iu referue mediave amerikane, Vucic në këtë takim ka mbështetë politikën e BE’s dhe të NATO’s në Rusi.

auto_informer-830x01500239986

Shperndaje në: