Mësohet se kur kanë m’u takue Thaçi e Vucic

Shefja e diplomacisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ju ka ba thirrje Presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic dhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, që të arrijnë marrëveshje për nji fazë të re të dialogut.

Ky takim simbas burimeve të Tanjug, ka me u mbajte ditën e Ejte në Bruksel.

“Këtë javë kam me takue sërish presidentin Vucic dhe presidentin Thaçi për me çue përpara dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës”, tha Mogherini, tue iu adresue ambasadorëve të BE në Bruksel.