Momenti i kapjes së terroristit që sulmoi besimtarët në Londër (foto/video)

Ky asht momenti kur shoferi i kamionit që goditi kambësorët në Finsbury Park, Londër u mor nga Policia.

Video tregon sesi ai po mbahet nga oficerët e plicisë, ndërkohë që turma e zemërueme e njërëzve asht mbledhë rreth tij.

Në sfond mundet me u ndigjue nji britmë, mbasi kambësorët po përpiqen të kuptojnë se çka ndodhi.

Mbas sulmit, mësohet se burri u kap nga qytetarët dhe turma e zemërueme ia dorëzoi atë policisë.

4189B8F400000578-0-image-m-38_14978406472221497851735 4189B8F000000578-0-image-a-39_14978406530961497851733

Shperndaje në: