Moti këtë javë ka me ju befasue, qe pse!

Mot me vranësira dhe më i freskët me reshje të rrëmbyeshme të shiut të shoqnueme me vetima të rralla, paralajmëron Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM) për të Martën dhe të Merkurën.

Sasi ma të mëdha të ujit do të ketë në pjesët perëndimore dhe jugore të vendit, ku pritet të bien mbi 50 litra në nji metër katror.

Prej t’Ejtes ka me mbizotnue mot me vranësina, me reshje, ndërsa n’orët e mbasdites mot i perkohshëm dhe jostabil.

Shperndaje në: