Nikolic viziton dy vende në rajon, cilat janë ato!

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikolic prej sot e fillon vizitën dy ditore në Maqedoni dhe në Greqi.
Këtë vizitë Nikolic e ban për me marr pjesë në shenimin e ditës së betejës së Kajmakçalan nga Lufta e Parë Botnore.

Ai ka me nderue luftarët e ranë nga Serbia në këtë betejë, të varrosun në Selanik të Greqisë.

 
Nikolic ka me u takue edhe me homologun e tij nga Maqedonia Gjorge Ivanov dhe mbas takimit që të dy kanë me dhanë nji konferencë të përbashkët për media.

Shperndaje në: