Nis mbledhja me përfaqësuesit e grupeve parlamentare, pritet caktimi i seancës

Ka nis mbledhje e kryesusit të seancës Adem Mikullovci dhe përfaqësusve të grupeve parlamentare ku ka m’u diskutue për caktimin e ditës së seancës së radhës.

Pjesëmarrës janë përfaqësusit e PAN, VV dhe LAA.

Ndërsa nga komunitetet i vetmi asht Slobodan Petrovic i SLS’s, raporton lajmi.net.

Në mbledhje janë,  Avdulla Hoti nga LDK, Glauk Konjufca nga Vetëvendosje dhe anëtarët e koalicionit PAN, Enver Hoxhaj PDK, Pal Lekaj AAK dhe Bilall Sherifi i Nismës, janë mbledh për me vendos për seancën e radhës për konstituimin e Kuvendit.