Nxirret grueja nga rrënojat mbas 6 ditëve

Nji grue u gjet e gjallë t’Enjten, mbas gati 6 ditëve, ku ishte e bllokueme në rrënojat e nji ndërtese të shembun në Kenya, thanë zyrtarët.

Si pasoje e shiut të dendun dhe përmbytjesë në Nairobi, të Premten humbën jetën mbi 30 persona, raporton NBC News.

Kryqi i kuq i Kenya’s tha se grueja u nxjerr nga rrënojat veç mbas orës 15:00 të mbramjes simbas kohës lokale (8 paradite ET) .

Nji zyrtar i ekipit të shpëtimit tha se grueja u gjet derisa ishte tue u gdhend metali në rrënoja.

grueja

Shperndaje në: