NYT boton 281 fymjet që Donald Trump u ka ba kundërshtarëve!

E përditshmja ma e madhe amerikane New York Times në edicionin e saj online si dhe në atë të printuemin ka botue as më pak e as ma shumë se 281 fyemjet që kandidati republikan për President Donald Trump u ka ba personaliteteve nga politika, vendeve, popujve, kulturave dhe feve.

Trump, raporton Gazeta Blic, në këtë listë të gjatë të fyemjeve nuk kursen askend: tue fillue nga kundërshtarja e saj Hillary Clinton përmes republikanëve ma në krye me familjen Bush e deri te shtete europiane- me fokus të veçantë në Gjermaninë dhe kancelaren Merkel- nuk ka kursye askend. Perfshi edhe vet Gazetën New York Times.
Këto foto janë nga NYT ku munden me u lexue shamjet dhe fymjet e tij.

 

1-trump

 

2-trump

Shperndaje në: