Pacolli: Me këtë koalicion proceset kanë me ecë përpara

Kryetari i AKR’s, Behgjet Pacolli ka thanë se roli i koalicionit me PAN’in janë qytetarët dhe të rijtë e Kosovës.
Ai asht shpreh i bindun se me këtë koalicion proceset kanë m’u shty përpara.

“Ky koalicion asht për qyetetarin, të rijtë e Kosovës, shtendërtimi dhe daljen nga kriza institucionale, ky asht interesi kryesor jam i bindun që tashma me këtë koalicion na kemi me i shtye proceset përpara dhe kemi me pasë hapsinë me punue dhe do të ketë harmoni me Kryeministrin Haradina”, ka thanë Behgjet Pacolli.

Marrëveshja u nënshkrue mbas largimit të AKR’s nga koalicioni me LDK’n.

Shperndaje në: