Pamje nga protesta e përgjakshme në Dallas

Pesë pjesëtarë policorë janë vra dhe gjashtë të tjerë janë plagosë si pasojë e të shtanave gjatë nji proteste në Dallas të Texasit. Tre persona janë arrestue nga policia, ndërsa i dyshuemi i katërt asht vetvra.

Protestat në Dallas të Texasit u nxitën për shkak të vrasjeve të Philando Castile në Minesota dhe Sterling Alton në Luiziana. Protesta eskaloi shumë shpejtë ku si pasojë u vranë pesë policë.

Policia ka publikue identitetin e dy policëve të vramë, Brent Thompson, 43 vjeçar dhe Patrick Zamarripa.

Presidenti i Shteteve të Bashkueme, Barack Obama, ka reague mbas incidentit ku ka thanë se ‘nuk egziston arsyetim për këto sulme’.

NINTCHDBPICT000250519784 police-587106_1467977584-4457529

dallas_1467977584-6281272 dallas-ballina_1467977932-9697904

Kliko këtu për VIDEON