Pamjet nga arrestimi i sumluesit në Londër (video)

Londra u godit nga nji tjetër sulm nji ditë ma parë, të cilin kryeministrja Theresa May, deklaroi se ishte i nji linje me të gjitha aktet e tjera terroriste, si dhe nji sulm i neveritshëm ndaj lirisë së kultit.

Nji 48-vjeçar, tashma i arrestuem nga policia, u fut me furgon mbi njerëzit e mbledhun pranë nji xhamie në veri të Londrës.

Nji person mbeti i vramë, ndërsa 10 të tjerë u plagosën.

Shperndaje në: