Po takohen VV dhe LAA, kjo asht arsyeja!

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa kanë nis bisedimet për ribashkim të programit.

Asht pikërisht Nënkryetari i LDK’s, Lutfi Haziri i cili ka konfirmue për Indeksonline se takime të tilla tashma po bahen dhe se pritet me vazhdue ende.

“Po e vërtetë asht…Kemi me vazhdue me takime të tjera shpejtë”, ka thanë Haziri.

Diskutime të tilla për nji koalicion të mundshëm kishte edhe mbas rezultatit të zgjedhjeve nacionale në vend.