Policia bavareze: sulmuesi kishte probleme mendore!

Dalin edhe detajet e para nga hetuesit gjerman rreth sulmuesit gjermano-iranian.
Simbas hetuesve gjermanë, David S. nuk kishte lidhje as prapavi terroriste dhe nuk kishte kontakte me ISIS.

Rezultatet e para të hetuesisë tregojnë që i riu kishte probleme psikologjike dhe për këtë shkak edhe ishte në trajtim mjekësor.