“Politico”: Hillary i ka fitue 1 milion vota ma shume se Trump!

static2-politico-com
Votat ende jane tuj u numerue ne Amerike, dhe deri tash del se kandidatja e Demokrateve zoja Hillary Clinton i ka fitue 1 milion vota popullore ma shume se Trump.
Trump ka fitue sepse ka arrite me i ba 290 vota elektorale, shkruen portali amerikan “Politico”.

Portali shkruen se zoja Clinton i ka 61.963.234 vota popullore, ndersa Trump 60.961.185.

“Politico” shkruen se ende po numerohen votat ne California, Utah dhe Michigan.

Shperndaje në: