Presidenti Thaçi: Bajram Rexhepi ishte mjeku i parë i UÇK’s

Nen patronatin e kryeministrit ne largim, Isa Mustafa, sot asht mbjate mbledhje komemorative kushtue ish kryeministrit, Bajram Rexhepi.

Presidenti i Kosoves, Hashim Thaçi, ne fjalen e tij tha se Bajram Rexhepi ishte mjeku i parë i UÇK’s.

“Ai gjendje kudo, ku kishte beteja, perhere prane ushtarëve dhe qytetarëve te plagosun”, theksoi Thaçi, raporton Rrokum.TV

Presidenti Thaçi tha ma tej se Rexhepi mori pergjgegjesi edhe mbas luftes ne sherbim te qytetareve, tue u ba qytetari i pare i Mitrovices.

“Ai perfundoi edhe mandatin e plote si kryeminister ne nji qeverisje te deshmueme”, tha ne mes tjerash, presidenti Hashim Tha./Rrokum.TV