Protestuesit i vrasin 2 policë

Dy policë janë nxjerrë nga autobusi dhe janë vra në nji autobus të rrëmbyem nga protestuesit në nji demonstratë në Venezuelë, simbas zyrtarëve lokalë.

Autoritetet thonë se të dy u vranë gjatë nji proteste kundër nji rritje të çmimeve të transportit publik në shtetin Táchira, në qytetin perëndimor të San Cristobal.

Oficerët janë quejt si Nicolle Perez, 21, dhe Otto Markez, 25.

Katër policë të tjerë gjithashtu u plagosën randë n’aksident, gjendjen e të cilëve, policia e ka përshkru si “mes jetës dhe vdekjes”.

 

2-protestuesit