Pse vjen sot Edi Rama n’Kosovë!

ediramam

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama vjen sot në Kosovë.

Kryeministri shqiptar ka me ardhë me percjellë finalen e Superligës së basketbollit në mes Sigal Prishtinës dhe Pejës që do luhet sot n’ora 19:30.

Kryeministri Rama asht nji fans i madh i basketbollit, madje në të kaluemen ai ka qenë edhe basketbollist aktiv.

Nuk përjashtohet mundësia që Rama të ketë takime jo formale me lidera të pozitës dhe opozitës gjatë qendrimit të tij në Kosovë.