Putin e do të gjallë apo të vdekun George Soros!

Rusia asht vënë në kerkim të filantropit dhe bilionerit George Soros, tue e cilësue poashtu organizatat e tij si nji ‘’kercënim për sigurinë nacionale të Rusisë’’.

Vitin e kaluem Moska i ndaloi atij hymjen në Rusi për arsye se ai ndihmoi që ekonomia ruse pothuejse të shkatërrohej në fillim të viteve të 90’ta, shkruen usdefensewatch.com

Kjo webfaqe raporton se Rusia sapo ka lëshue nji urdhënarrest për George Soros

Soros asht hebre i lindun në Hungari, i njohun se asht ndër njerëzit ma të pasun të botës.

Ai ka financue media, organizata, si dhe kandidatë presidencialë si Hillary Clinton apo Barack Obama.

 

 

 

 

 

 

Shperndaje në: