Këta janë kandidatët e decertifikuem nga KQZ (dokument)

KQZ decertifikoi sot 86 kandidatë për zgjedhjet lokale që kanë m’u mbajt më 22 Tetor të cilat janë të dënueme nga Gjykatat në këto tri vjetët e fundit.

Në mesin e atyne që ju mohue e drejta për me garue asht edhe deputeti i Nismës Zafir Berisha, që ka kandidue për kryetar të Prizrenit.

Përveç Berishës, Nismës i decertifikohen edhe 8  kandidatë, nga PDK janë 14 kandidatë, LDK, 9 kandidatë, AAK, 17 kandidatë, Vetëvendosje, 6 kandidatë, AKR, 4, Partia e Drejtësisë, 7 kandidatë, Lista Serbe, 5 kandidatë dhe disa nga partitë e vogla kanë nga dy apo nji kandidat që janë decertifikue.

 

Shperndaje në: