Rama ja kthen Kurtit: Unë s’fali det, jo ma tokë!

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama i ka reague deputetit dhe ish-liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, lidhun me Demarkacionin me Malin e Zi.
Rama me anë të nji postimi në Facebook tue ju drejtue Kurtit ka thanë se kufjtë nuk përcaktohen me opinione.
“I dashur Albin! Faktet s’janë opinione dhe kufijtë nuk përcaktohen me opinione! Sa për tokën po ta kujtoj që unë nuk fal as det jo më tokë”, ka shkrue Rama.

 

Albin Kurti sot tue komentue deklaratën e Ramës që i tha  Haradinajt se ai duhet me ndrrue qasje ndaj demarkacionit, Kurti asht shpreh se Rama me këtë deklaratë po kërkon që Kosova me i falë tok Malit të Zi.

LEXO EDHE:

Reagon Kurti, e ka nji porosi për Ramen!

 

Shperndaje në: