Rusia vjen me nji kërkesë për Kosovën lidhun me formimin e ushtrisë

Rusia pret nga Prishtina zyrtare me hek dorë nga ideja e formimit të Ushtrisë së Kosovës.

Kështu ka deklarue zavendësministri i Jashtëm rus, Aleksei Meshkov.

Ai ka thanë se Rusia kërkon që këto përpjekje të zhvendosen drejt sigurisë dhe të drejtave të serbëve të Kosovës, transmeton lajmi.net.

Meshkov ka përsëritë se Moska qëndron pro dialogut në mes Beogradit dhe Prishtinës.

Shperndaje në: