Sëmundja e rrallë ende pa emën, po ia merr jetën 23 vjeçares!

Nji 23-vjeçare vuen nga nji sëmundje e rrallë, e cila duket se dita ditës po ia merr jetën.

Përmes nji videos tregohen momentet e fundit të kësaj vajze, e cila vuen nga nji sëmundje ende pa emën që po i shkatërron jetën.

Para 11 viteveKirsty u pickue nga nj insekt, dhe prej asaj dite shëndeti i vajzës ka ardh gjithnji tue u përkeqësue.

Theresa, nana e saj thotë se vajza ka pase vazhdimisht dhimbje kronike, ku veç muejin e fundit ajo ka qenë 4 herë në spital. Theresa thotë se ka frigë që koha e saj po mbaron.

Mjekët nuk kanë arrite me diagnostifikue sëmundjen e saj. Për 7 vjet ata kanë thanë se ajo kishte sëmundjen Lupus, por ma mbas kjo u hodh poshtë nga nji mjek në spitalin Guy, si dhe testet të cilat rezultuen negative. Kështu që familja e saj po provon me gjete teste alternative për me diagnostikue sëmundjen e saj, ku kane shpresë për nji trajnim në qendër të Florida’s, SHBA, e quejtun Wellness Sponaugle.

Në një postim të bamë në rrjetin social Facebook, nana e 23 vjeçares shkruejti: “Unë me të vërtetë ndihem sikur koha po mbaron. Faleminderit të gjithëve për atë që keni ba.”

Shperndaje në: