Kush e dridhi Serbinë!

Nji tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës të Rihterit asht regjistrue mëngjesin e sotëm në rajonin e qytetit të Kuçevës në Serbi, njofton Instituti Sizmologjik.

Tërmeti asht regjistru n’orën 04:05 të mëngjesit.

Kryetari i Kuçevës, Novica Janoshevic ka thanë për RTS se tërmeti asht ndje por nuk ka zgjat dhe se nuk ka ngjall panik te qytetarët.

Nuk ka ende ndonji informatë për damet prej tërmeti.

Shperndaje në: