Sot votohet kryetari i Kuvendit, po qe kur ka m’u votue Qeveria

Qeveria e re e Kosovës nuk votohet nesër, por të Shtunën.

Burime të lajmi.net mbrenda koalicionit PANA thojnë se Kuvendi konstituohet sot, por Qeveria në krye me Ramush Haradinajn votohet të Shtunën.

“Megjithëse ishte papa të Premten, mungesa e disa deputetëve të koalicionit dhe obligimet që me qenë jashtë vendit shtyn votimin e qeverisë për të Shtunën”, ka konfirmue për lajmi.net, Jetlir Zyberaj, këshilltar i presidentit të AKR, Behgjet Pacolli.

Ai thotë se kjo bahet për me i evitue spekulimet.