Stavileci: Fituesit i krijojnë institucionet

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, asht shprehë i bindun se koalicioni PDK-AAK-Nisma, dhe mandati i këtij koalicioni për kryeministër, Ramush Haradinaj, kanê me ba qeverinë e re.

Stavileci ka thanë për “Epoka e re” se ky koalicion asht fitues i zgjedhjeve të 11 Qershorit, ngaqë ka marrë numrin ma të madh të votave të qytetarëve.

Simbas tij, në zgjedhje hyhet për me dalë i pari, e jo i dyti.