Takohen PAN-AKR, Haradinaj jep këtë deklaratë

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN-AKR, Ramush Haradinaj, tha se sot janë taku partnerët e koalicionit për m’u konsultue ndërmjet vete. Ai tha se ishte dashtë që këtë javë të kishin institucionet e reja.

Megjithatë, Haradinaj nuk dha ndonji datë se kur munden me u konstitue institucionet, përveç se simbas tij ato kanë me u formue frik.

Takimi asht mbajtë në hotelin e Behgjet Pacollit, ku prezentë kanë qenë edhe kryetari i PDK’s, Kadri Veseli, ai i Nismës, Fatmir Limaj, si dhe kryetari i AKR’s, Behgjet Pacolli.

Shperndaje në: