Termet i fuqishëm godet Indonezinë, frigë për cunami

Nji termet 7.9 shkallë ka godit brigjet e Indonezisë perëndimore, raporton Instituti Gjeologjik në SHBA (USGS), njofton BBC.
USGS tha se tërmeti goditi n’orën 19:49.

Ata konstatuen se epiqendra ishte 808 kilometra në jugperëndim të qytetit të Padang dhe 10 kilometra e thellë.

Zyrtarët indonezian kanë thanë se asht paralajmëru nji cunami qe do të dogasë rajonet e West Sumatra, North Sumatra dhe Aceh.

Shperndaje në: