Thaçi takohet me Trump’in, ky asht postimi i tij (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në profilin e tij në Facebook ka publikue nji fotografi në të cilën shihet bashkë me gruen e tij, Lumnijen, si dhe me Presidentin Amerikan, Donald Trump dhe gruen e tij Melania.

Postimi i Thaçit

 

Bashkë me Lumen i takuam presidentin Donald Trump dhe zonjën e parë, Melania Trump, të cilët i falënderuam për përkrahjen e vazhdueshme për Kosovën.

Presidenti Trump na rikonfirmoj se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë ta mbështesin Kosovën në rrugëtimin euroatlantik. HTH

 

 

Shperndaje në: