Truproja i Gruevskit godet nji banor në lagjen e shqiptarëve

Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski asht pritë me protesta në lagjen shqiptare të Shkupit, Hasanbeg. Kreu i qeverisë ka vizitue zonat e përmbytuna, por njani prej truprojave të tij ka goditë me grusht nji banor.

Ky i fundit ka protestue për mungesën e investimeve dhe ndërhymjen e vonueme të autoriteteve.

Mandej me ndërhymjen e banorëve të tjerë, situata asht qetësue.

Shperndaje në: