Truprojet e Erdoganit rrehen me protestuesit në Washington (video)

Turkish security personnel struggle to take a sign away from protesters in front of the Brookings Institute before the arrival of Turkish President Recep Tayyip Erdogan in Washington, March 31, 2016. REUTERS/Joshua Roberts - RTSD14K

9 veta u plagosën dhe dy arrestime u banë gjatë nji sherri në rezidencën e ambasadorit turk në kryeqytetin amerikan, gjatë nji vizite orej kryeministrit Recep Tayyip Erdogan, njoftohet policia.

Doug Buchanan, zadhanës i DC Fire dhe EMS, tha se dy prej tyne janë plagosë randë dhe janë dërgue në spital nga ambulanca.

Simbas dëshmitarëve, rrehjet shpërthyen kur truprojet e presidentit turk sulmuen protestuesit që mbanin flamurin e partisë kurde PYD jashtë rezidencës./Rrokum.TV

Shperndaje në: