Vazhdon me u shkelë ligji, qe çka po ndodh në disa qendra të votimit (foto)

Zgjedhjet

Sot në Kosovë po votohet për zgjedhjet e jashtëzakonshme.

Gjatë ditës janë raportue disa incidetente në procesin zgjedhor me ç’rast janë arrestue edhe disa persona që kanë tentue me ba manipulime.

Lajmi.net ka sigurue disa fotografi, ku qytetarët kanë shkelë ligjin tue e fotografue fletëvotimin.

Të njajtit, pa hezitim i kanë publikue këto fletëvotime për me tregue se për kend ka shkue vota e tyne dhe, sigurisht për me jau vërtetue atyne që i kanë votue.

19075097_10154703060932686_858385378_n 19113388_10154703060912686_1859240038_n

Shperndaje në: