Video: CNN filmon mbrenda nji kampi xhihadistësh, aty zbulohet nji detaj shokues!

Rrjeti i njohun televiziv amerikan, CNN ka publikue së fundi nji reportazh, ku tregon se si përgaditen për luftë xhihadistët e “Shtetit Islamik.”

Stafi i CNN ka arritë me filmue mbrenda nji kampi xhihadistësh, por nga pamjet duket dhe nji detaj, i cili i ka shpëtue vëmendjes së shumicës së shikuesve.

Në nisje të videos, teksa tregohen disa çadra ku qendrojnë dhe stërviten xhihadistë, mbi to mund të shihet fare qartë e stampueme logoja “US”,

 Tash për tash nuk dihet nëse ky detaj i ka shpëtue stafit të gjigantit televiziv amerikan, apo asht lanë aty qellimisht për me tregue diçka ma tepër.

Shperndaje në: