Video: Kqyreni luftën e ashpër të forcave irakiane me ISIS

Ushtria irakiane raportohet se ka rimarrë qendrën e qytetit të Shirqat, nga ISIS në rrethinat e qyteti Mosul, si qytetit i dyte ma i madh në Irak.

France 24, ka shfaqë pamje nga kjo luftë e përgjakshme mes forcave irakiane dhe ato të ISIS.

Shperndaje në: