Video: Momentet kur merret peng djali i El Chapo, mbretit të drogës

Këto pamje kallxojnë momentin kur trashëgimtari i perandorisë së drogës multi-milionëshe Joaquin Guzman u mor peng nga disa persona me armë në nji restorant meksikan.

Jesus Alfredo Guzman Salazar, 29 vjeçar, mund të shihet i ulun në gjujë derisa dhe me nji mitraloz që e ka të drejtue në kryet e tij. Shtatë sulmues kishin hy me mitralozë në restorantin La Leche në Puerto Vallarta, shkruen DailyStar.

Gjithsej pesë persona u rrëmbyen bashkë me djalin e mbretit të drogës El Chapo.

Shperndaje në: