Video: Uragani godet Florida’n

Uragani Hermine ka mbërri në Florida me reshje të mëdha shiu, fishkëllima ernash dhe dallgë gjigante, shkruen “CNN” tue përshkrue kështu uraganin e parë që godet Floridën mbas 11 vjetesh.

Guvernatori Rick Scott shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për 51 qarqe, ndërkohë banorët po pregaditen për nji situatë të rrezikshme.

“Hermine” goditi bregdetin e Floridës këtë mëngjes të Premtetue sjellë me vete stuhi që sa vjen e bahet ma e randë.

Shperndaje në: