Vjen befasia edhe nga NISMA, këta janë emnat e ministrave!

Fatmir Limaj

Nisma për Kosovën po mban mbledhje maratonike të Kryesisë.

Indeksonline, merr vesh se anëtari i Kryesisë së këtij subjekti, Bajram Hasani ka me qenë Ministër i Tregtisë dhe Industrisë.

Anëtari tjetër i kryesisë, Shyqiri Bytyqi pritet me qenë Ministër i Arsimit Shkencës dhe Teknologjise.

Ndërsa, Ministër i Punës ka me qenë Skendër Reçica.

Nismës i takon edhe posti i Zv/kryeministrit, i cili ka me i takue Fatmir Limajt.

Shperndaje në: