Vjen reagimi i Trump: Kim Jong-un asht budallë, tash e sheh…

Presidenti i SHBA’ve, Donald Trump, ka vazhdue me luftën e ashpër verbale me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, dhe e ka quejt “budallë” në Twitter.

Presidenti amerikan ka theksue se Kim “sigurisht asht budallë”, të cilit nuk i pengon me lanë të uritun ose me vra popullin e tij.

“Tash ka me u vendosë para testit, me të cilin deri tash nuk asht përballë”, ka shtue Trump.

Lexo edhe:

Kim Jong i përgjigjet personalisht Donald Trump’it: Ke me pague shtrejt!

 

 

Shperndaje në: