Vritet nji polic e nji civil nga sulmi n’Ankara

Nji sulmues i panjohun ka vra nji polic dhe nji civil në qendër t’Ankarasë, kryeqytetit të Turqisë, ban të ditun gazeta turke “Cumhuriet”

Sulmi ka ndodh në vendin e quejtur Dikmen në kryeqytetin turk, shkruen kjo gazetë.
Arsyet e sulmit tash për tash nuk dihen.

Shperndaje në: