Zyrtare: Ky asht i nominuemi i PAN’it për Kryeparlamentar

Koalicioni PDK-AAK-Nisma e ka konfirmue para seancës konstituive se i nominuemi i vetëm i këtij koalicioni për Kryetar të Kuvendit ka me qenë kreu i PDK’s, Kadri Veseli.

Deputetja e kësaj partie, Blerta Deliu-Kodra ka thanë se i nominuemi i vetëm i koalicionit fitues të zgjedhjeve asht Veseli.

“N’ora 10:00 ka me nisë seanca dhe i nominuari i vetëm i koalicionit PAN asht Kadri Veseli”, ka konfirmue deputetja e PDK’sK.