Zyrtare: PDK-AAK-NISMA në koalicion

Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanè me kandidue bashkëbisht në zgjedhjet e 11 Qershorit.

Këto tri parti sonte në orët e vona kanë arritë koalicion.

PDK, AAK e Nisma kanë arritë marrëveshje para mbylljes së afatit për koalicion në KQZ.

Lajmi u konfirmue nga KQZ, raporton Rrokum. TV

Ramush Haradinaj ka me qenë kandidat për kryeministër, ndërsa Kadri Veseli ka me qenë bartës i listës.

Shperndaje në: