E martë, 21 Nëntor 2017

Sene Vene

Kur të ‘godet’ fati i keq… keni me mbajtë barkun me këto foto tragjikomike...

Të keshim apo të kajmë me këto foto…? Nëse ju duket sikur në jetën tuej nuk keni fat, mendoni se dikush, diku ka nji ditë...

Këto janë fjalët e Ramush Haradinajt për vdekjen e vajzës së Çun Lajçit (foto)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpreh pikëllimin e tij për vdekjen e vajzës së Çun Lajçit, Bubulinës. Haradinaj ka shpreh ngushëllime familjes, e veçanërisht,...

Niseni javën me këto foto befasuese, keshni dhe habituni me to (+18)

Nëse fundjava jau ka ba të vështirë me nis me dëshirë këtë javë, atëherë shihni këto foto. Ju sigurojmë që keni me mbetë të befasuem. Fotot...

A e keni pa Rexhen tue knue me çifteli ‘kangën e fitores’ (video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi njihet edhe për muzikën tradicionale, mbasi ka performue edhe disa herë pranë shoqnisë. Ai mbramë bashkë me reperin Gold...

Vdes vrasësi serial ma i tmerrshëm në SHBA

Ka ndrrue jetë në moshën 83 vjeçare vrasësi serial amerikan, Charles Manson. Ai ishte shtrue në nji spital të Californisë para do dite, dhe...

Ushtritë ma të fuqishme në botë dhe në Ballkan (foto/video)

Shtetet e Bashkueme ruejnë dominancën si për fondin ushtarak, ashtu edhe për ushtrinë ma të fortë në glob. Shtetet e Bashkueme janë forca ma e...

Kompania japoneze kërkon falje për trenin që u nis 20 sekonda ma herët

Japonia asht e njoftun për shpejtësinë, efikasitetin dhe përpikmëninë e shërbimit të saj të trenave. Në fund të fundit, ky asht kombi që na...
Lutfi Haziri

Kqyreni me kend shkoi Lutfi Haziri me votue (foto)

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për Gjilanin, Lutfi Haziri, sot ka krye obligimin e tij qytetar tue dhanë votën e tij. Haziri ishte i...

Keshni me lot me këto foto fejesash (foto)

Fotot e fejesës janë të randësishme për nji çift. Të shumtë janë ata që përzgjedhin fotografin dhe vendin e duhun me i ba fotot. Por, këto...

Këto foto fejesash mos gaboni me i huq, kanë me ju shkri tue kesh!...

Fotot e fejesës janë të randësishme për nji çift. Të shumtë janë ata që përzgjedhin fotografin dhe vendin e duhun për me realizue fotot. Por këto...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (20. 11. 2017)