27 bukuroshe garojnë për ‘Mis Bumbum’, por shihni çka bajnë ato rrugëve të Brazilit (foto +18)

Spektakli i famshëm brazilian, ku përzgjidhen të pasmet ma të mira, ka hy në fazën finale të tij.

Janë 27 konkurrente të cilat kanë me garue për çmimin e madh, që do të jepet në muejin Nandor.

Për këtë arsye ato dalin rrugëve të qytetit të veshuna me bikini, tue dhurue spektakël për kalimtarët, të cilët i shikojnë plot admirim.

Organizatorët thanë, se të gjitha vajzat janë përzgjedh nga publiku përmes pëlqimeve të fotove të tyne në faqen zyrtare të Mis Bumbum.

Por shtatë prej konkurrenteve janë akuzue, se kanë mashtrue dhe kanë ble pëlqimet, mbasi kanë pasë nji diferencë tejet të madhe pëlqimesh në krahasim me konkurrentet e tjera.

Akuzat kanë zbeh disi seriozitetin e spektaklit, por jo pjesëmarrëset në të.