Acer e sfidon Apple dhe Dell me këtë llaptop

Acer asht kompania që po don me fitue popullaritet, tue i nxjerrë në treg disa llaptopa të hollë si ai i Dell XPS 13, dhe MacBook Air.

Acer S 13, asht llaptopi ma i ri në treg, që peshon 1.14 kilogram, kushton veç 699 dollarë dhe ka me dale në shitje në muejin Maj.

Llaptopi vjen në cilësinë Full HD IPS, me 8GB RAM dhe deri në 512GB SSD.