Apple ka rimodelue MacBook Pro ku përfshihet edhe tastiera me pamje të re

Apple ka ridizajnue komplet kompjuterin e saj MacBook Pro, me te cilin shpreson me ju dhane fund shqetesimeve ne te ardhmen.

Kompania ka zbulue laptopin si pjese e ngjarjes se zhvillueme ne California, ku gjithashtu asht shfaqe edhe nji aplikacion i ri televiziv.

Kompjuteri i ri asht i holle, i lehte dhe ne forme ndryshe nga MacBook i vjeter, shkruen Independent, transmeton Rrokum.TV.

Por, ndryshimi ma i madh asht ekrani i ri qe asht ndertue ne tastiere.

apple1